OZNAKOWANIE TOWARÓW W UNII CELNEJ

Członkowie Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej podpisali umowę, wprowadzającą zmiany w zakresie zasad oznakowania towarów oraz informowania o pochodzeniu produktów, na terenie państw członkowskich Unii Celnej.

Dokument ma na celu zapewnić prawną ochronę znaków towarowych, uprościć ich rejestrację oraz wyeliminować zbędne bariery administracyjne. Dodatkowo, umowa sprzyja zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej rynku. Wejście w życie umożliwi wnioskodawcom jednorazowe złożenie podania, dotyczącego rejestracji wielu produktów, w dowolnym biurze własności intelektualnej. W rezultacie, zostanie wydany wspólny dokument, obowiązujący na terenie całej Unii.

Projekt umowy, dotyczący oznakowania towarów został przyjęty przez Radę Komisji Gospodarczej w dniu 17.03.2016 r., po czym w celu zatwierdzenia, przesłano go do wszystkich państw członkowskich. Ma zacząć obowiązywać po 2020 roku. Jest to związane z koniecznością wdrożenia niezbędnych procedur oraz instrukcji dla całego procesu oznakowania towarów.

 

Źródła: http://www.tks.ru/news/nearby/2018/12/07/0018

https://www.belta.by/economics/view/sovet-eek-odobril-dogovor-o-tovarnyh-znakah-v-eaes-328363-2018

 

11/12/2018

WDRAŻANIE NOWEGO SYSTEMU INFORMACYJNEGO

Serwis prasowy Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej informuje o inicjatywie wdrożenia pilotażowego systemu formowania informacji o produkcji, niespełniających wymagań Regulaminów Technicznych Unii Celnej. System jest tworzony w zakresie działającego już systemu informacyjnego w Euroazjatyckiej Unii Celnej.

Niniejszy projekt w znacznym stopniu zaostrza regulacje prawne, związane z wwozem towarów, powszechnie uznawanych za „niebezpieczne”. Ma on zostać przetestowany w zakresie Regulaminów Technicznych, dotyczących bezpieczeństwa urządzeń niskonapięciowych, produktów spożywczych, zwłaszcza mięsa i jajek, pojazdów samochodowych, zabawek, oraz innych dóbr, adresowanych młodszej grupie konsumentów.

 W przypadku wwozu towaru na teren krajów Unii Celnej, niespełniającego niniejszych norm, członkowie Unii upoważnieni będą do podjęcia odpowiednich środków kontrolnych (eliminacja negatywnych skutków zidentyfikowanych naruszeń; przypadków sprzedaży towarów, podlegających obowiązkowej ocenie zgodności według Regulaminów Technicznych Unii), aż do momentu wycofania produktu z obiegu.

Bezpośrednim powodem stworzenia niniejszej inicjatywy jest potrzeba wzrostu poziomu odpowiedzialności oraz zakresu kompetencji organów, odpowiedzialnych za ocenę zgodności.

Sporządzenie odpowiednich i jakościowych dokumentów jest dla nas priorytetem w trosce o Klienta.

Czy są Państwu potrzebne certyfikaty? Zapraszamy do kontaktu!

Źródło: http://www.tks.ru/news/nearby/2018/12/03/0011

05/12/2018

ZMIANY W PRZEPISACH

Z dniem 27 czerwca 2018 roku na terenie Euroazjatyckiej Unii Celnej zostanie wprowadzona obowiązkowa certyfikacja urządzeń grzewczych, grzejników, konwektorów.

Dodatkowo informujemy, że 18 kwietnia 2018 roku wszedł w życie nowy Regulamin Techniczny 038/2016 „O bezpieczeństwie urządzeń rozrywkowych/atrakcji” (ТР ЕАЭС 038/2016 «О безопасности аттракционов»), ustanawiający wymogi bezpieczeństwa względem przenośnych oraz stacjonarnych urządzeń rozrywkowych (karuzele, huśtawki, nadmuchiwane zjeżdżalnie, trampoliny i inne).

Zachęcamy do składania zapytań, chętnie przeprowadzimy dla Państwa bezpłatną wycenę dokumentacji potrzebnej do legalnego wwozu wyżej wymienionych towarów!

 

08/06/2018

SZKOLENIE W ZAKRESIE CERTYFIKACJI

W ostatnim czasie wybraliśmy się na szkolenie do Moskwy.

Szkolenie przeprowadził specjalista do spraw certyfikacji z firmy, z którą współpracujemy od wielu lat.

Wciąż staramy się udoskonalać naszą wiedzę na temat certyfikacji, abyśmy mogli sprawnie i profesjonalnie pomagać naszym Klientom!

Zapoznaliśmy się ze wszystkimi bieżącymi zmianami w przepisach, a także powtórzyliśmy wiedzę, którą już posiadaliśmy.

Mimo iż szkolenie było bardzo intensywne i trwało dwa dni, to znaleźliśmy trochę czasu na przyjemności i zwiedziliśmy główne i najbardziej rozpoznawalne miejsce Moskwy – Plac Czerwony.

Dzielimy się z Państwem naszymi wrażeniami w postaci zdjęć.

16/03/2018

WARSAWPACK 2018

W dniu 28.02. odwiedziliśmy targi WARSAWPACK 2018.

Targi były dla nas okazją do spotkania z firmami z branży opakowań i techniki opakowaniowej.

Mamy nadzieję, że nawiązane podczas targów kontakty zaowocują w przyszłości licznymi certyfikacjami.

 

02/03/2018

Moskwa - Targi PRODEXPO 2018

W dniu 07.02.2018 wzięliśmy udział w największych w Rosji i Europie Wschodniej targach poświęconych branży spożywczej – PRODEXPO 2018.

Targi odbyły się w dniach 5-9 lutego w moskiewskim Centrum Wystawienniczym Expocentre i przyciągnęły tysiące uczestników, wystawców oraz specjalistów z branży spożywczej i alkoholowej.

Dla nas były kolejną okazją do nawiązania nowych kontaktów, które z pewnością zaowocują w przyszłości, a także do zebrania aktualnych informacji z rynku rosyjskiego dla naszych stałych klientów.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach targów PRODEXPO. Zatłoczone hale wystawowe i imponująca liczba wystawców pokazują, że warto bliżej się nimi zainteresować. Chętnie pomożemy Państwu w organizacji takiego wyjazdu.

09/02/2018

Zmiany na Ukrainie

Od dnia 01.01.2018 obowiązują nowe regulacje, dotyczące dokumentacji dla wwozu towarów na teren Ukrainy. Od teraz każda jednostka ma prawo do samodzielnego rejestrowania certyfikatów, ponieważ ogólna baza już nie istnieje.

Mimo wszystko proces certyfikacji się nie zmienił, jedyną różnicę stanowi sama rejestracja. Proszę się nie martwić, wszystkie dokumenty, sporządzone przed 29.12.2017 nie utraciły swojej ważności – obowiązują do końca terminu, który na nich widnieje.

Jeśli są Państwo zainteresowani eksportem swoich towarów na Ukrainę, to z przyjemnością pomożemy przebrnąć przez wszelkie procedury!

Adres mailowy: biuro@certyfikaty-rosja.pl

Telefon +48 42 288 17 33

 

18/01/2018

Targi w Paryżu

W związku z kolejnym etapem projektu „Internacjonalizacja firmy BONGO poprzez wdrożenie Strategii Biznesowej” zorganizowaliśmy udział naszego klienta w misji gospodarczej, obejmującej wyjazd na paryskie targi Salon Funeraire (23-25 listopada 2017).

To już kolejne zrealizowane przez nas zadanie, które jak zwykle obejmowało kompleksową organizację wyjazdu, wraz zamówieniem biletów lotniczych oraz rezerwacją hotelu, a także zamówienie wskazanych materiałów reklamowych i wynajęcie powierzchni wystawowej.

4/12/2017

Targi w Barcelonie

Kolejny etap realizacji projektu „Internacjonalizacja firmy BONGO poprzez wdrożenie Strategii Biznesowej” obejmował wyjazd na targi ITIC Barcelona Travel Insurance Conference.

Targi odbyły się na początku listopada 2017. Nasze działania polegały na kompleksowej organizacji wyjazdu, rezerwacji powierzchni wystawowej oraz zamówieniu materiałów reklamowych.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wyjazdu.

14/11/2017

Misja gospodarcza w Moskwie

W październiku, w ramach projektu „Internacjonalizacja firmy BONGO poprzez wdrożenie Strategii Biznesowej” zorganizowaliśmy misję gospodarczą firmy BONGO, która obejmowała m.in. udział w targach Nekropol-2017 w Moskwie. Targi odbyły się w dniach 25-27 października w Ogólnorosyjskim Centrum Wystawowym (daw. WDNCh). Nasza pomoc obejmowała kompleksową organizację wyjazdu, pomoc językową, zamówienie materiałów reklamowych oraz rezerwację powierzchni wystawowej.

30/10/2017

Misja gospodarcza – Ukraina

We wrześniu w ramach realizacji działania „Internacjonalizacja firmy BONGO poprzez wdrożenie Strategii Biznesowej” zorganizowaliśmy udział naszego klienta w misji gospodarczej w stolicy Ukrainy – Kijowie.

Zajęliśmy się zamówieniem oraz organizacją transportu materiałów reklamowych, a także rezerwacją biletów lotniczych oraz hotelu.